Swami Atmavidyananda Giri

Swami Atmavidyananda Giri


Swami Atmavidyananda Giri, starszy mnich w linii Paramahamsy Hariharanandy i Paramahamsy Prajnananandy, obecnie wiceprezes Instytutu Kriya Yogi, od 2004 roku niestrudzenie naucza Kriya Yogi szczerych poszukiwaczy.


Swami Atmavidyananda urodził się jako Arvind Joshi w tradycyjnej rodzinie bramińskiej w 1971 roku w miejscowości Bhopal w Madhya Pradesz w Indiach. W dzieciństwie, pełne duchowości otoczenie oraz wychowanie rodziców podsycało w nim prawdziwe pragnienie Boga.


Po ukończeniu studiów na wydziale inżynierii mechanicznej, spotkał Paramahamsę Hariharanandę i  z jego błogosławieństwem został w 1994 roku inicjowany w Kriya Yogę w aszramie Rourkela w Indiach. Po ukończeniu swoich obowiązków zawodowych, w 2002 roku poświęcił swoje życie praktyce duchowej i dołączył do Hariharananda Gurukulam,  Balighai pod auspicjami Paramahamsy Prajnananandy.


Pod kierunkiem swojego mistrza, Paramahamsy Prajnananandy, w 2006 roku wyjechał poza Indie, aby uczyć Kriya Yogi na zachodzie. Od tego czasu, żeby  prowadzić poszukiwaczy na ścieżce Kriya Yogi wiele podróżował po Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie, Australii, Nowej Zelandii i Azji.  Uczestniczył również w wielu konferencjach międzywyznaniowych i przewodniczył im, wygłaszał liczne wykłady oraz  telewizyjne i  radiowe rozmowy na tematy duchowe w USA, Kanadzie i Ameryce Południowej. Spokojna postawa i piękny głos Swamiego  oczarowują publiczność już podczas pierwszego spotkania. Przekazuje pełne miłości instrukcje w bardzo logiczny i jasny sposób. Potrafi mówić w 6 językach, a jego pragnienie ciągłego poznawania większej liczby języków i możliwości rozmawiania z ludźmi w ich własnym języku, czyni go drogim dla wielu ludzi w różnych częściach świata.


Został wyświęcony na mnicha w zakonie Giri w lutym 2009 roku i otrzymał imię Swami Atmavidyananda, co oznacza „błogość samowiedzy”.  Chociaż przede wszystkim jest oddany sprawie Kriya Yogi, jest również ekspertem w dziedzinie astrologii, pism wschodnich i zachodnich, innych starożytnych praktyk jogi oraz rytualnych ceremonii wedyjskich. Jako mnich-rezydent Instytutu Kriya Yogi, przebywa w Mandirze Kriya Dhjana (Świątyni Medytacji) w Monroe w stanie Waszyngton.

Nadchodzące wydarzenia na świecie
Oct 22 - Oct 22 2023
Annual Chandi Homa @ Temple of Harmony Local Event - Kriya Vedanta Gurukulam - Temple of Harmony
Oct 28 - Oct 28 2023
Intensive Intensive
Oct 26 - Oct 29 2023
Higher Kriya Retreat @ Joliet, IL Retreat - Kriya Vedanta Gurukulam - Temple of Harmony
Nov 04 - Nov 05 2023
2nd Kriya (part 1 & 2) Initiation Initiation Program - Kriya Dhyana Mandir - Temple of Meditation
Nov 11 - Nov 11 2023
Higher Kriya Initiation (Second Kriya Parts 1&2) Initiation Only - Temple of Compassion, Burton, TX, USA
Nov 11 - Nov 11 2023
Public Satsang in Houston by Swami Atmavidyananda Lecture Only - Houston, TX, USA
Nov 12 - Nov 12 2023
Higher Kriya Initiation (Second Kriya Parts 3&4) Initiation Only - Temple of Compassion, Burton, TX, USA
Nov 13 - Nov 21 2023
Annual GoNavaratri Celebration Special Event - Temple of Compassion, Burton, TX, USA