Yogacharya Swapna Chatterjee

Yogaczarya Swapna Chattopadhya była inicjowana w Kriya Yogę przez Paramahamsę Hariharanandę w 1974 roku, w jej rodzinnym mieście Sambalpur, w stanie Orissa, w Indiach. W 1990 roku Gurudewa upoważnił  ją do prowadzenia zajęć  medytacji. Przestrzegając  życzenia swojego mistrza, prowadziła wiele zajęć medytacji w Kalkucie i Howrah.


27 maja 2007 roku, w stulecie ukochanego Gurudewy, została upoważniona do nauczania duchowych aspirantów technik Kriya Yogi.


Yogaczarya Swapna Chattopadhya  jest gospodynią, żoną, matka dwóch synów, którzy również mają magistra z ekonomii. Muzyka, studiowanie pism i pisanie o swym duchowym uświadomieniu, są niektórymi z jej ulubionych zajęć. Służy również innym w swojej społeczności przez pomoc w organizowaniu edukacji  dla tych, którzy mają  mniejsze szanse na wykształcenie.


Uważa praktykę Kriya Yogi za zasadniczy element nie tylko dla zachowania zdrowia ciała i umysłu, ale przede wszystkim dla osiągnięcia urzeczywistnienia Boga. Czuje, że Kriya Yoga wzbogaca moc podejmowania decyzji  przez człowieka, a w tym samym czasie „zwiększa miłość i wybaczenie dla innych”, co ostatecznie sprawia, że jesteśmy lepszymi  istotami ludzkimi.