Yogacharya Suresh Kodolikar

Yogacharya Suresh Kodolikar mieszka z żoną Nivą i dwiema córkami, Neeyatą i Samatą, w Millsboro, Delaware. Uzyskał tytuł magistra architektury na Katolickim Uniwersytecie Ameryki i pracował jako architekt.


Paramahamsę Babę Hariharanandę spotkał, poprzez swoją żonę Nivę, w Aśramie Karar w 1974 roku. Dziadek jego żony Nivy, medytował z Shriyukteshwarji  i Babą Hariharanandą w Aszramie Karar. Jej rodzina od wielu pokoleń praktykuje Kriya Yogę.


Yogacharya Suresh Kololikar otrzymał inicjację Gurudewa w 1975 roku w Nowym Jorku i został upoważniony do nauczania i inicjacji przez Babę Hariharanandę w 1980 roku. Od 1977 roku pełni funkcję lidera centrum Ellicott City a od 2004 roku  jest członkiem zarządu Instytutu Kriya Yogi.


Tak jak pozwala mu na to harmonogram, podróżuje po Stanach Zjednoczonych ucząc i inicjując uczniów w Kriya Yogę. Wierzy, że jego ponad trzydziestoletnia praktyka pomaga mu żyć w spokojny i harmonijny sposób i mieć  głębsze zrozumienie sytuacji życiowych  z pewną dozą  współczującego nieprzywiązywania.

Nadchodzące wydarzenia na świecie
Oct 21 - Oct 22 2023
Initiation Program Initiation Only - Baltimore, MD, USA
Oct 27 - Oct 29 2023
Initiation Program Initiation Program - Philadelphia, PA, USA