Yogacharya Elizabeth Tackenberg

Yogacharya Elizabeth Tackenberg spotkała Babę Hariharanandę w 1982 roku w Nowym Jorku i otrzymała inicjację Kriya Yogi w lipcu 1983 roku.  W roku 1985 pod nadzorem Baby Hariharanandy zaczęła prowadzić grupową medytację a w 1996 została yogacharyą  i została upoważniona do inicjowania innych.


Elizabeth jest emerytowaną architektką, byłą członkinią Amerykańskiego Instytutu Architektów, a obecnie mieszka w Miami Beach na Florydzie. Od dziesięcioleci oferuje oddaną służbę jako aktywny lider centrum, organizator i członek zarządu Instytutu Kriya Yogi. Elizabeth odegrała kluczową rolę we wczesnym  organizowaniu wielu prac Baby Hariharanandy w USA w Nowym Jorku, a później na Florydzie.


W 1995 roku zorganizowała pierwsze międzynarodowe seminarium Kriya Yogi w Ameryce, które było największym międzynarodowym zgromadzeniem studentów Kriya Yogi, jakie kiedykolwiek odbyło się na Zachodzie. Jej służba umożliwiła Paramahamsie Hariharanandzie osiedlenie się w rejonie Miami na pozostałe lata jego życia. Elizabeth wykorzystując swoje talenty architektoniczne wniosła doniosły wkład w projekt koncepcyjny nowej sali medytacyjnej w Matczynym Centrum Kriya Yogi.