Swami Shuddhananda Giri

Swami Shuddhananda Giri, dynamiczny i zaawansowany uczeń Gurudewy Paramahamsy Hariharanandaji, wcześniej w swoim doczesnym życiu był inżynierem. Od dzieciństwa przejawiał intensywne pragnienie wiedzy duchowej, dlatego nie było niczym niezwykłym, że medytował lub studiował różne święte pisma świata. Kiedy był jeszcze młodym mężczyzną po dwudziestce, jego gorące pragnienie Prawdy doprowadziło go do świętych stóp Mistrza, który inicjował go w życie zakonne w 1995 roku, tego samego dnia, w którym nasz ukochany Guruji Paramahamsa Prajnananandaji był wyświęcony na mnicha w Kalkucie przez Shri Gurudevę. Następnie, Shuddhanandaji po złożeniu ślubowań udał się do Yuktashram w Bhisindipur, aby praktykować intensywną sadhanę i medytować, zgodnie z zaleceniami ukochanego Gurudewy.

Swami Shuddhanandaji jest cenionym światowym nauczycielem Kriya Yogi i praktycznej mądrości duchowej. Wiele podróżował po świecie, odwiedzając takie kraje jak Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Afrykę, Australię, Brazylię, Kanadę, a także wiele krajów w Europie, prowadząc programy Kriya Yogi i wygłaszając wykłady na temat różnych pism i filozofii. Podczas swoich podróży zagranicznych odwiedził także wiele uniwersytetów, uświadamiając studentom wartość filozofii jogi i medytacji.

Swamiji pełnił funkcję sekretarza Prajnana Mission od 1999 do 2006 roku, wiceprezesa od 2006 do 2008 i prezesa od 2008 do 2014. Pomimo wielorakich i różnorodnych obowiązków Swamiji znajduje czas na organizowanie kriyavanom odosobnień Kriya Yogi w Himalajach.