Swami Paripurnananda Giri

Swami Paripurnananda Giri urodził się i wychował w tradycyjnej rodzinie indyjskiej w otoczonej bujną zielenią wsi Kesula Gopalpur w okręgu Cuttack w stanie Orissa w Indiach. Naturalna skłonność do kroczenia po duchowej ścieżce była najpierw wzmacniana przez jego matkę, a w późniejszych latach przez nauczycieli szkolnych. W 1995 roku, będąc w trakcie studiów na wydziale inżynierii spotkał Paramahamsę Hariharanandę w aszramie Jagatpur. Po spotkaniu tego wielkiego mistrza jego pragnienie poszukiwania Boga nasiliło się i około rok później został inicjowany w Kriya Yogę w aszramie Rourkela. W 1996 roku miał okazję medytować w świątobliwym towarzystwie Paramahamsy Hariharanandy w aszramie Rourkela. Wypełniony inspiracją powrócił do swego życia i z największą determinacją kontynuował praktykę medytacji Kriya Yogi, pracując jednocześnie w indyjskim sektorze publicznym w mieście Rourkela.


Kilka lat później zrezygnował z pracy i w 2002 roku wziął udział w pierwszej edycji Stacjonarnego Treningu Brahmachari w Hariharananda Gurukulam. Tam spędzał czas studiując Sanskryt i święte pisma pod bezpośrednim prowadzeniem Paramahamsy Prajnananandy oraz starszych mnichów. Po ukończeniu treningu zamieszkał w Hariharananda Gurukulam stając się  brahmachari. Ta decyzja dała mu okazję do głębszego zanurzenia się w rozległym oceanie medytacji Kriya Yogi oraz studiowania świętych pism.  Swami  Paripurnananda rozkwitł w przesyconej duchowością atmosferze Hariharananda Gurukulam, będąc w stałym  towarzystwie  wielu mnichów i duchowych nauczycieli, których przyciąga święte środowisko tego aszramu.


18 lutego 2004 roku został inicjowany w ścieżkę naishtika brahmacharya  przez swojego nauczyciela, Paramahamsę Prajnananandę. Miał rzadką okazję służyć swojemu mistrzowi podczas uroczystości obchodów stulecia urodzin Paramahamsy Hariharanandy, które trwały od 2006 do 2007 roku. 23 lutego 2009 roku został inicjowany w życie zakonne przez Paramahamsę Prajnananandę i otrzymał imię Swami Paripurnananda Giri, co oznacza „ten, który jest zanurzony w błogości pełni". Aktualnie służy swojemu mistrzowi w różnych aszramach i ośrodkach w Indiach, organizując programy Kriya Yogi, prowadząc medytacje i nauczając technik medytacji Kriya Yogi tych wszystkich, którzy przychodzą w poszukiwaniu Prawdy.