Swami Gurusevananda Giri

Sadhu Haibru urodził się w 1977 roku w bardzo pobożnej i skromnej rodzinie w małej wiosce Sapuapada na pogórzu Gadoodi w okręgu Jajpur w Orissa, Indie. Podczas gdy dorastał jego matka z miłością służyła i dbała o wielu mnichów, którzy byli mile widziani w ich domu. Szczęściem Sadhu było to, że był odbiorcą błogosławieństw mnichów, które były rezultatem życzliwości i hojności jego matki. Jego matka nie wiedziała o tym, że lata później jej mały Sadhu pewnego dnia sam zostanie sadhu (mnichem).


Kiedy jego matka zachorowała, podjął decyzję aby porzucić szkołę i poszukać zatrudnienia by móc płacić za jej leczenie. Kilka lat później, po odejściu matki, Sadhu opuścił swój dom i przeniósł się do Cuttack. Często słyszał opowieści o aszramie Jagatpur, który jest tam zlokalizowany i wkrótce po przybyciu zaplanował w nim wizytę.


Po dotarciu do aszramu Sadhu od razu poczuł pociąg do życia aszramowego. Po tej wizycie cały czas utrzymywał swoją pracę w mieście, jakkolwiek reszta czasu była dedykowana służbie Bogu i mistrzom w aszramie. Pewnego dnia Swami z tego aszramu zabrał go do Hariharananda Gurukulam, aszramu w Balighai, oraz sławnej świątyni Jagannath. To doświadczenie rozpaliło ogień boskiej miłości w jego sercu. Wkrótce po tym opuścił swoją pracę w mieście aby móc służyć w aszramie Jagatpur przez cały czas. Sadhu pracował bardzo ciężko w aszramie dbając o wszystko co było potrzebne, często nawet bez odpoczynku. Trzy lata później został zainicjowany w Kriya Yogę przez swojego duchowego nauczyciela Paramahamsę Prajnananandę i kontynuował życie, służbę i medytację w aszramie.


W 2002 roku za radą swojego mistrza przeszedł Stacjonarny Trening Brahmachari w Hariharananda Gurukulam. W lutym 2004 roku został zainicjowany w naishtika brahmacharya i otrzymał imię Brahamchari Sevananda, co oznacza „błogość służenia”. Pięć lat później, w pomyślne Shivaratri, Brahmachari Sevananda został zainicjowany przez swojego mistrza w życie zakonne i otrzymał imię Swami Gurusevananda Giri, co oznacza „Ten który jest zaabsorbowany w błogość kochającej służby dla guru”. Błogosławiony  słodką, łagodną i pokorną naturą, Swamiji kontynuuje służbę swojemu mistrzowi w wielu różnych aszramach Kriya Yogi w Indiach.